Bandura Space проєкт, присвячений об’єднанню бандуристів усього світу.

Головна мета –  створити своєрідний простір, який буде місцем, де зібрано всю необхідну для бандуристів інформацію.

Наш ресурс об’єднує в собі нотні та методичні матеріали, інформацію про майстрів, супутні до бандури товари та послуги.

Завдяки спеціальній карті, ми покажемо наскільки широко розповсюджений цей інструмент у всьому світі, а наш  календар буде щоразу нагадувати про значимі події в історії бандури.

Першоджерелом проєкту стала facebook-спільнота «Нотна бібліотека бандуриста» , створена 16 червня 2017 року. Її ідеолог та адміністратор – Ольга Буга. За перші 3 роки діяльності спільноти її учасниками стали понад 3500 бандуристів з понад 40 країн. Актуальність неодноразово підтверджувалася численними позитивними відгуками  бандуристів з різних куточків світу.

Початковою метою спільноти «Нотна бібліотека бандуриста» був доступ для бандуристів до широкого обсягу нотних матеріалів бандурного репертуару. Вона стала своєрідною «онлайн-бібліотекою», яка з часом  перетворилася в  місце, де концентрується багато корисної та цікавої інформації про актуальні події у бандурному світі.

Масштаби діяльності групи  та кількості опублікованих матеріалів природньо привели до ідеї створення сайту, який став би продовженням та покращеною, більш функціональною версією спільноти.  Важливим кроком у реалізації даної ідеї став Міжнародний форум бандуристів, який відбувся у жовтні 2018 року у м.Київ. Форум був приурочений до 100-річчя заснування Кобзарського хору, який став основою для двох прекрасних колективів: Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. Майбороди та Української капелі бандуристів північної Америки ім.Т.Шевченка (The Ukrainian bandurist chorus). Зібрання в одному місці бандуристів з багатьох країн світу ще раз показало наскільки поширеною є бандура за межами України. Важливим моментом форуму стало знайомство адміністратора «НББ» з учасниками УКБ ім. Т. Шевченка які зацікавилися ідеєю створення сайту присвяченого бандурі.  Саме завдяки їх фінансовій підтримці з’явилася можливість реалізувати задум створення сайту Bandura Space.